2019 Laddies Loppet Short Track at Maplelag Resort

Overall Summary

September 01, 2019


Results By Quantum Race Promoters

KIDS COMP

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Marcus Olson 5379 M/11 2 7:28.4
2 Maxwell Weier 5389 M/ 8 2 7:56.5
3 Maxwell Friedell 5536 M/ 9 2 7:57.0
4 Theo Hall 5534 M/ 7 2 9:43.7
5 Carson Bretz 5530 M/ 8 2 9:46.4
6 Naomi Peter 5527 F/ 9 2 9:49.1
7 Annah Leppones 5517 F/10 2 9:49.7
8 Elizabeth Atkinson 5535 F/ 8 2 9:55.4
9 Ellabella Adams 5548 F/11 2 10:07.0
10 Ana Paetznick 5516 F/10 2 10:15.1
11 Charlie Weier 5388 M/ 6 2 10:57.2
12 Phoebe Peter 5528 F/ 8 2 10:58.3
13 Adiah Scherman 5524 F/ 6 2 11:07.6
14 Esther Peter 5523 F/ 6 2 11:11.2
15 Silas Bloom 5510 M/ 6 2 12:54.8
16 Keynon Meier 5438 M/11 2 13:17.7
 

CITIZEN

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Kadin Olson 4775 M/17 4 12:32.1
2 Tegan Moore 4674 M/11 4 12:32.4
3 Jacob Altenburger 4626 M/14 4 13:28.7
4 Tony Hase 4762 M/49 4 13:35.8
5 Garrett Meier 4779 M/15 4 14:03.6
6 Cole Adams 4778 M/14 4 14:28.5
7 Matthew Olson 4773 M/24 4 14:38.2
8 Gregg Meier 4737 M/45 4 14:39.0
9 Annah Scherman 4632 F/16 4 15:06.4
10 Heidi Olson 4457 F/40 4 15:47.1
11 Charlotte Emanoff 4401 F/12 4 17:00.1
12 Sylvia Miller 4687 F/12 4 17:02.4
 

SPORT

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Wyatt Miller 2209 M/14 5 15:10.1
2 Anthony Herlitz 2820 M/14 5 15:11.0
3 Jake Olson 2281 M/13 5 15:13.3
4 Owen Hall 2842 M/15 5 15:18.0
5 Aiden Jurek 2822 M/13 5 15:24.2
6 Greg Ames 2850 M/38 5 15:40.4
7 Nicholas Klever 2525 M/31 5 15:52.5
8 Koen Prenzlow 2369 M/13 5 16:14.2
9 Chris Beyer 2577 M/48 5 16:16.0
10 Adam Emanoff 2205 M/43 5 16:17.0
11 Matt Johnson 2810 M/46 5 16:48.5
12 Jacek Hummel 2643 M/15 5 16:50.6
13 Gabriel Steinmetz 2823 M/18 5 16:58.2
14 Bryan Schoenberger 2210 M/49 5 17:46.3
15 Mandi Hibbert 2807 F/35 5 18:27.4
16 Ryan Paetznick 2813 M/46 5 18:43.4
17 Jason Bretz 2748 M/47 5 18:56.6
18 Ayden Ochs 2238 F/15 5 19:00.6
19 Michael Leppones 2806 M/44 5 19:44.6
20 David Zaun 2804 M/42 4 15:10.0
21 Selah Scherman 2739 F/13 2 7:14.3
 

COMP

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Cooper Camp 1412 M/14 6 17:13.6
2 Stas Bednarski 1414 M/15 6 17:20.5
3 Paul Lapointe 1437 M/56 6 17:21.6
4 Brady Prenzlow 1312 M/43 6 17:31.0
5 Nico Alexander 1411 M/15 6 17:35.6
6 Per Alexander 1410 M/17 6 17:52.3
7 Tucker Hibbert 1404 M/34 6 18:32.6
8 Oliver Krawczyk 1343 M/13 6 18:40.7
9 Eric Pirius 1415 M/51 6 18:42.8
10 Dave Reed 1335 M/48 6 18:42.8
11 Wallace Alexander 1409 M/53 6 18:53.5
12 John Peter 1438 M/36 6 19:06.9
13 Henry Braun 1214 M/31 6 19:10.8
14 Rick Ochs 1373 M/50 6 19:15.8
15 Jason Adams 1413 M/47 6 19:24.1
16 Ken Stojak 1436 M/54 6 20:22.6
17 Nathan Olson 1424 M/45 6 20:52.0
 

ELITE WOMEN

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Eleanor Bacso 316 F/28 6 18:15.6
2 Zoe Camp 247 F/16 6 18:16.3
3 Jenny Beckman 303 F/29 6 18:58.4
4 Ashley Busack 294 F/29 6 20:15.4
5 Leslie Hale 288 F/54 5 17:47.4
 

ELITE MEN

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jeff Hall 160 M/42 9 2:09:26.2
2 Calvin Sandberg 4 M/17 9 2:09:27.8
3 Tom Beyer 312 M/16 9 2:09:28.7
4 Colin Freed 108 M/16 9 2:10:13.9
5 Mason Bacso 309 M/30 9 2:10:14.1
6 Brendan Moore 292 M/40 9 2:10:15.6
7 Adam Koble 3137 M/31 9 2:10:18.7
8 Barrett Hall 112 M/15 9 2:10:54.6
9 Cole Johnson 301 M/16 9 2:10:56.5
10 Kasey Bacso 242 M/27 9 2:11:32.9
11 Ben Olson 8 M/43 9 2:11:34.9
12 Alexander Busack 297 M/30 9 2:11:35.1
13 Bruce Martens 3143 M/40 9 2:12:11.4
14 Jake Richards 315 M/25 9 2:12:41.1
15 Oliver Hunter 314 M/15 2 1:51:12.1
16 Shane Kullman 248 M/46 2 1:51:12.6