2017 MNMBS #9 Great Hawk Chase at Spirit Mountain

Age Group Summary

August 13, 2017



MIDWEST SUPPLIES MARATHON

Open Women

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Kjerstie Wiltzen 3253 F/33 3 3:53:01.2
2 Mindee LaVelle 3251 F/44 1 1:34:17.9
 

Open Men

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Bruce Martens 3000 M/39 6 4:26:48.7
2 Nikolai Anikin 3284 M/37 6 4:30:31.9
3 Ansel Schimpfl 3296 M/29 6 4:31:17.1
4 Jake Boyce 3290 M/31 6 4:39:52.7
5 Nate Hackensack 3004 M/37 6 4:49:21.7
6 Matt Lee 3289 M/26 5 4:03:28.7
7 Dustin Marsh 3294 M/24 5 4:03:29.9
8 Scott Robertson 3043 M/50 5 4:07:46.0
9 Timothy Kufahl 3295 M/34 5 4:08:19.9
10 Jason Gerken 3015 M/39 5 4:12:44.6
11 Todd Nesvold 3032 M/51 5 4:19:25.6
12 Bart Rodberg 3285 M/47 5 4:20:03.9
13 Curtis Cline 3291 M/45 5 4:21:22.2
14 Tim Ek 3031 M/49 5 4:21:46.2
15 Tim Stark 3033 M/31 5 4:22:06.3
16 Ted Clausen 3028 M/38 5 4:22:34.6
17 Thad Schulz 3027 M/35 5 4:23:37.7
18 Jeremie Van Ryswyk 3297 M/43 5 4:32:34.7
19 Eric Guse 3292 M/47 5 4:37:22.1
20 Jeff Bushendorf 3009 M/36 5 4:44:26.4
21 Nathan Olson 3039 M/44 5 4:47:01.4
22 Kevin Supple 3286 M/45 4 3:28:11.1
23 Jon LaVelle 3252 M/41 4 3:29:42.4
24 Marc Campbell 3287 M/50 4 4:15:55.5
25 Luke Kocher 3045 M/27 4 4:19:06.2
26 Jose Perez 3293 M/39 3 2:37:20.4
27 Bennett Goiffon 3003 M/36 3 3:14:22.5
28 Mitchell Leppicello 3288 M/51 3 3:21:39.0
 

KIDS COMP

Girls 8 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Julia Somerville 5310 F/ 7 1 31:56.2
2 Noni Larson 5291 F/ 8 1 32:41.4
 

Girls 9 to 10

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Adelyn Somerville 5309 F/10 1 21:23.1
2 Lillian Thompson 5036 F/ 9 1 26:48.5
3 Ashlynn Omdahl 5003 F/10 1 26:51.0
4 Annika Meyer 5297 F/ 9 1 28:54.8
5 Layla Hagelin 4595 F/10 1 30:56.6
6 Charli Snyder 5044 F/10 1 31:45.1
7 Lillianna Voss 5028 F/10 1 38:14.6
 

Girls 11 to 12

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Charli WORCESTER 5293 F/11 1 28:20.4
2 Courtney Hilsop 5045 F/11 1 29:43.3
3 Kaia Omdahl 5033 F/11 1 30:28.8
 

Girls 13 to 14

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Brooke Johnson 5049 F/13 1 21:56.6
 

Boys 8 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Henry Hathaway 5012 M/ 8 3 5:04:35.7
2 Isaac Halverson 5025 M/ 7 1 26:41.6
3 Liam Larson 5290 M/ 8 1 29:12.3
 

Boys 9 to 10

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Tyler Wujcik 5001 M/10 1 18:31.7
2 Marcus Olson 5008 M/10 1 20:25.1
3 Atticus Harding 5019 M/10 1 20:31.5
4 Gage Brasel 5010 M/ 9 1 22:35.4
5 Nathaniel Halverson 5023 M/ 9 1 22:43.3
6 Kyle Lavalley 5046 M/ 9 1 23:20.8
7 Cash Janowiec 5016 M/ 9 1 23:57.8
 

Boys 11 to 12

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Laz Janowiec 5015 M/12 1 17:26.4
2 Josh Frett 5311 M/11 1 17:30.0
3 Owen Harding 5018 M/12 1 18:16.2
4 Brady Murdoff 5004 M/12 1 18:32.3
5 Brody Gregg 5041 M/11 1 19:17.4
6 Jackson Garcia 5374 M/12 1 19:32.6
7 Matthew Voss 5027 M/12 1 20:47.0
8 Owen Meyer 5047 M/11 1 23:44.3
9 Connor McKinley 5021 M/11 1 24:52.5
 

Boys 13 to 14

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Ben Frensko 5002 M/13 2 1:35:37.7
2 Myles Brown 5026 M/13 1 16:34.4
3 Jackson Voss 5037 M/14 1 23:26.6
4 Callan Mckinley 5020 M/13 1 26:45.6
 

CITIZEN

Women 14 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Isabella Mazion 4118 F/12 2 56:15.2
2 Isabella Dickmeyer 4284 F/14 2 1:00:02.8
3 Becca Somerville 4482 F/14 2 1:03:39.1
4 Courtney Lane 4495 F/13 2 1:06:00.3
5 Elizabeth Yray 4465 F/14 2 1:07:32.6
6 Amelia Lehmann 4596 F/14 2 1:10:21.5
7 selah scherman 4587 F/12 2 1:11:46.8
8 Elizabeth Vielhaber 4501 F/13 2 1:13:16.9
 

Women 15 to 18

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Clarissa Wegener 4266 F/17 1 36:34.2
2 Sarah Vielhaber 4600 F/15 1 1:22:20.0
 

Women 19 to 29

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Laura Christensen 4481 F/27 2 59:02.6
 

Women 30 to 39

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Suzanne Cichosz 4586 F/35 2 1:09:00.3
2 Jacey Kufahl 4598 F/30 2 1:14:14.5
3 Heidi Olson 4016 F/39 2 1:14:34.8
4 Cass Studer 4077 F/36 2 1:14:56.7
 

Women 40 to 49

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Tammy Somerville 4467 F/40 2 1:03:42.0
2 Elizabeth Dickmeyer 4490 F/48 2 1:14:25.6
3 Mia Hannah 4580 F/40 2 1:29:23.1
 

Women 50 and Over

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Christine Sheflo 4033 F/51 2 1:07:56.7
 

Men 12 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jacob Olson 4015 M/12 2 58:13.6
2 Brady Thompson 4057 M/12 2 58:51.8
3 James Halverson 4583 M/11 2 1:02:39.9
4 Simon Snyder 4526 M/12 2 1:06:31.0
5 Timothy Jr. Balthazor 4527 M/11 1 38:40.1
 

Men 13 to 14

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Ethan Van Zee 4055 M/14 2 53:40.7
2 Derek Fromm 4591 M/14 2 54:10.5
3 Evin Roddy 4480 M/14 2 55:36.3
4 Cedar Webster 4491 M/13 2 56:05.4
5 Donovan Roddy 4479 M/14 2 58:40.5
6 Ben Frenkso 4496 M/13 2 59:07.3
7 Joseph Jacobson 4038 M/14 2 1:00:38.5
8 Bode Hilsop 4492 M/13 2 1:02:48.5
9 Aidan Larson 4489 M/13 2 1:26:46.7
 

Men 15 to 18

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Samuel Somerville 4483 M/15 3 2:19:38.2
2 Hunter Finnila 4498 M/15 2 52:58.7
3 Karl Schultz 4592 M/16 2 55:53.0
4 Owen Boyle 4028 M/15 2 1:06:05.0
5 Bennett Roseth 4584 M/15 2 1:13:44.5
6 Erik Sather 4581 M/15 2 1:22:19.0
7 Gianni Gagliardi 4589 M/15 1 32:18.5
 

Men 19 to 29

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jacob Link 4588 M/20 2 50:49.1
2 Kasper Arduser 4585 M/25 2 58:17.9
 

Men 30 to 39

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jesse Hagglund 4031 M/34 2 54:12.7
2 Peter Hansen 4499 M/34 2 55:06.3
3 David Snyder 4525 M/39 2 56:26.8
4 Morgan Pease 4578 M/31 2 57:42.3
5 Ashley Hagelin 4594 M/38 2 1:28:29.1
 

Men 40 to 49

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Matt Lehmann 4597 M/43 2 52:43.5
2 Chris Beyer 4072 M/47 2 53:39.0
3 Mitch Mohs 4023 M/41 2 55:40.7
4 Brent Gregg 4116 M/42 2 55:42.8
5 David Lane 4494 M/45 2 55:57.6
6 Matt Petersen 4002 M/42 2 57:42.6
7 Luke Fiore 4070 M/41 2 1:00:47.5
8 Jay Sharpe 4497 M/48 2 1:00:55.1
9 Josh Worcester 4502 M/42 2 1:02:05.1
10 Chris Perrelli 4590 M/43 2 1:04:17.6
11 Jamie Wujcik 4004 M/47 2 1:05:47.6
12 Karl Vielhaber 4599 M/47 2 1:11:06.5
13 Brent Hanson 4579 M/43 2 1:12:50.0
 

Men 50 to 59

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Doug Kmoch 4074 M/50 2 58:57.9
2 Randy Roseth 4582 M/53 2 1:00:12.6
3 Thomas Keller 4021 M/57 2 1:01:41.7
4 Michael Meyers 4463 M/52 2 1:10:44.0
5 Eric Jacobson 4037 M/52 1 44:46.5
 

CITIZEN CLYDESDALE

Citizen Clydesdale

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Curt Klever 4500 M/29 2 56:29.8
2 Mark McDonald 4493 M/48 2 1:04:34.1
3 Scott Byrnes 4478 M/52 2 1:08:46.7
4 Brian Stanley 4078 M/47 2 1:09:20.1
5 Jesse Boyle 4027 M/40 2 1:09:34.8
6 James Bolin 4524 M/52 1 33:44.9
 

NORTHERN BREWER SPORT

Women 14 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Liv Myers 2767 F/14 1 58:05.6
2 Antonia Gengler's 2591 F/13 1 1:10:57.9
 

Women 15 to 18

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Siri Bohacek 2117 F/17 1 50:06.6
2 Moriah Johnson 2771 F/18 1 51:20.7
3 Ellie Pfeiffer 2615 F/17 1 53:09.9
4 Sidney Binsfield 2770 F/17 1 57:42.5
5 Meryl Sudeith 2079 F/15 1 59:25.6
6 Salma Nadir 2768 F/17 1 1:17:09.0
7 Erin Berglund 2031 F/18 1 1:22:40.6
 

Women 19 to 29

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jenny Beckman 2782 F/28 1 57:56.7
 

Women 30 to 39

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Sharon Stoll 2601 F/37 1 1:10:02.1
2 Stephanie Aich 2775 F/32 1 1:22:09.3
 

Women 40 to 49

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Mel'anie Lund 2003 F/46 1 1:03:06.4
 

Women 50 and Over

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Amy Dawson 2034 F/50 1 1:17:22.0
2 Jodie Karjala 2764 F/51 1 1:22:22.7
 

Men 14 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Evan Hutchinson 2613 M/13 1 44:26.5
2 Barrett Hall 2607 M/14 1 44:47.7
3 Oliver Hunter 2609 M/14 1 45:52.2
4 Chase Sams 2617 M/13 1 47:05.4
5 Max Janowiec 2040 M/13 1 48:50.8
6 Sam Pikula 2618 M/13 1 49:19.5
7 Carson Ehle 2614 M/14 1 1:17:06.8
 

Men 15 to 18

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Tom Beyer 2059 M/15 1 41:18.3
2 Seth Kemp 2602 M/17 1 43:28.2
3 Jonas HUtchinson 2606 M/16 1 44:20.3
4 yassine nadir 2116 M/15 1 46:30.8
5 gabriel steinmetz 2014 M/17 1 47:54.5
6 Conor Gregg Escalante 2066 M/15 1 48:07.5
7 Cole Johnson 2045 M/15 1 48:15.4
8 Trevor Hutchinson 2612 M/15 1 50:45.5
9 Noah Fuller 2773 M/16 1 52:37.2
10 Declan Hutchinson 2605 M/15 1 52:37.8
11 Deven Perron 2611 M/16 1 53:02.5
12 Sam Somerville 2783 M/17 1 54:08.1
13 Jack Johnson 2046 M/17 1 56:07.2
14 Hans Janovy Meyer 2085 M/15 1 58:07.9
15 vincent knutson 2094 M/15 1 1:03:52.5
16 Riley Sellars 2037 M/15 1 1:03:55.7
17 Nathan Lavalley 2589 M/15 1 1:13:09.6
 

Men 19 to 29

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Taylor Schoenberg 2778 M/26 1 51:37.6
2 Derek Hom 2608 M/26 1 52:30.0
3 Chad Bannor 2579 M/25 1 56:40.2
4 Casey Lhuillier 2575 M/21 1 1:07:35.9
 

Men 30 to 39

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Eric Kowalik 2573 M/38 1 43:04.7
2 Aaron Benson 2603 M/36 1 46:54.9
3 Matthew Pederson 2774 M/34 1 47:21.5
4 Nicholas Klever 2024 M/30 1 49:54.1
5 Mark Foslien 2616 M/39 1 51:02.4
6 barrett jesness 2577 M/36 1 52:00.5
7 Daymon Thompson 2081 M/36 1 52:51.5
8 Chad Wilson 2580 M/31 1 53:05.4
9 Luke Miller 2588 M/30 1 54:49.9
10 Aaron Rindahl 2777 M/34 1 55:38.3
11 dustin juntunen 2043 M/37 1 1:02:54.5
12 Andy Boe 2056 M/33 1 1:03:39.9
13 Timothy Balthazor 2587 M/39 1 1:12:15.6
14 Matthew Kroese 2219 M/37 1 1:18:11.8
15 Matt Lach 2571 M/30 1 1:18:28.9
 

Men 40 to 49

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Bill Walters 2000 M/40 1 47:17.4
2 Nick Pettis 2109 M/44 1 47:18.3
3 Whitney Schauer 2781 M/49 1 49:50.8
4 Mike Andert 2038 M/46 1 50:11.9
5 Chuck Carlson 2114 M/48 1 51:17.0
6 Bryan Schoenberger 2111 M/48 1 52:19.4
7 Matthew Johnson 2044 M/45 1 53:34.3
8 Jason Perron 2610 M/41 1 54:09.4
9 Cal Collins 2766 M/45 1 56:47.1
10 John Gregg 2065 M/47 1 58:35.3
11 Laura Schmieg 2585 M/47 1 1:03:26.9
12 David Janaszak 2042 M/45 1 1:05:16.4
13 Feliciano Salgado 2001 M/47 1 1:07:04.6
14 Daniel Radloff 2578 M/46 1 1:07:54.5
15 Jose Diaz 2030 M/44 1 1:35:51.7
 

Men 50 to 59

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Edward Jackson 2019 M/51 1 45:40.0
2 Bryan Janowiec 2041 M/50 1 47:45.2
3 Eric Schoenberg 2765 M/50 1 48:02.9
4 Mike Grace 2584 M/54 1 50:48.5
5 Tom Keith 2574 M/57 1 54:06.2
6 Steve Tracy 2004 M/51 1 54:48.4
7 Jack Ellefson 2619 M/54 1 55:43.2
8 bob irvine 2582 M/53 1 58:22.4
9 Brian Struble 2776 M/56 1 58:55.4
10 Peter Bohacek 2581 M/54 1 58:55.5
11 David McKinley 2051 M/51 1 1:02:17.8
12 BRIAN AKULLIAN 2127 M/54 1 1:02:37.3
 

Men 60 and Over

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Mark Kowaliw 2772 M/61 1 52:39.6
2 Steve Kapaun 2026 M/61 1 54:38.0
3 Denny Barry 2087 M/68 1 1:00:49.7
4 carl schirmer 2115 M/63 1 1:02:46.5
5 Tom Bengel 2769 M/67 1 1:05:39.0
 

NORTHERN BREWER SPORT CLYDESDALE

Sport Clydesdale

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Michael Voss 2110 M/51 1 54:28.9
2 Gary Smith 2064 M/53 1 1:13:19.2
 

COMP

Men 18 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Noah McPherson 1423 M/18 2 1:26:50.1
2 Campbell Karjala 1069 M/17 2 1:28:20.8
3 Noah Coughlin 1438 M/16 2 1:29:22.8
4 Isaac Hale 1015 M/16 2 1:29:27.0
5 Casey Porter 1030 M/17 2 1:30:18.1
6 Cuyler Rono 1439 M/16 2 1:35:17.3
7 Kaden Sheflo 1340 M/16 2 1:39:24.3
8 Tyler Dougherty 1425 M/17 2 1:49:27.8
 

Men 19 to 29

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Ben Johnson 1432 M/20 2 1:28:41.1
2 Mark Sullivan 1017 M/28 2 1:33:37.3
3 Alexander Busack 1435 M/29 2 1:35:56.7
4 Zach Wagner 1025 M/26 1 48:50.3
 

Men 30 to 39

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Charley Serrill 1343 M/38 2 1:28:06.1
2 rodney moon 1433 M/37 2 1:30:26.6
3 Jesse Coenen 1429 M/34 2 1:34:05.0
4 Grant Harrison 1345 M/33 2 1:37:12.1
5 Peter Coenen 1431 M/31 2 1:39:01.3
6 Justin Munson 1063 M/30 2 1:39:39.3
7 Dan DeRoma 1005 M/32 2 1:43:49.9
8 Andrew Person 1348 M/39 2 1:51:54.5
9 Anthony Fisher 1426 M/32 2 1:52:36.3
10 Matt Hagelin 1430 M/38 2 2:07:21.4
 

Men 40 to 49

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Mark Sams 1424 M/42 2 1:31:45.0
2 Randy Smothers 1021 M/49 2 1:36:20.4
3 Mark Brinda 1436 M/41 2 1:37:38.8
4 Ryan Hudak 1016 M/44 2 1:38:44.0
5 Rich Omdahl 1422 M/45 2 1:40:46.7
6 Joel Beach 1009 M/40 2 1:47:48.7
7 Wade Meyer 1428 M/42 2 1:52:30.2
8 Dustin Timmons 1344 M/41 2 2:03:43.7
9 Jim Chaffee 1437 M/46 2 2:04:45.9
10 Troy Melhus 1356 M/49 2 2:21:09.2
 

Men 50 to 59

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Scott Lund 1001 M/50 2 1:30:26.1
2 kevin froemming 1065 M/58 2 1:36:58.0
3 Tim Hieb 1003 M/58 2 1:41:46.1
4 Russell Talib Cadogan 1059 M/50 2 1:42:30.0
5 Dan Inderieden 1346 M/53 2 1:45:46.4
 

Men 60 and Over

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Robert Ogren 1047 M/69 2 1:47:23.4
2 Mark Klingelhoets 1023 M/64 2 1:48:33.6
 

COMP SINGLESPEED

Singlespeed Men

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Travis Northway 1006 M/32 2 1:31:22.3
2 Steve Jeske 1417 M/50 2 1:39:41.9
 

COMP FATBIKE

Fat Bike Men

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jon Flaa 1341 M/47 2 1:46:40.0
2 Jim Gunderson 1342 M/56 2 2:12:03.3
3 Curtis Tesch 1055 M/56 2 2:26:09.2
 

LAMERE CYCLES ELITE

Women 18 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Josie Welsh 289 F/17 2 1:47:04.9
2 Courtney Johnson 290 F/16 2 2:11:05.3
 

Women 19 to 35

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Eleanor Bacso 11 F/27 2 1:32:52.6
2 Megan Barr 20 F/30 2 1:37:36.7
3 Jessica Adams 15 F/28 2 1:41:37.7
4 Kathryn Thompson 298 F/32 2 1:42:20.3
5 Tiffany Edholm 297 F/24 2 1:44:43.7
6 Ruta Wheelock 239 F/29 2 1:44:55.7
7 Ashley Busack 277 F/28 2 1:54:34.8
8 Hanah Berhane 309 F/32 2 1:59:48.2
 

Women 36 and Over

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 sara kylander-johnson 275 F/45 2 1:27:10.0
2 Robin Williams 2 F/38 2 1:35:42.0
3 Josephine Brinda 278 F/39 2 2:13:24.8
 

Men 18 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Calvin Sandberg 19 M/16 2 1:25:33.0
2 Braeden Anderson 280 M/15 2 1:25:36.4
3 Sebastien Frimat 299 M/18 2 1:38:41.6
4 Charlie Jamieson 285 M/18 2 1:45:54.1
5 Henry Boyd 306 M/17 2 1:46:18.4
6 Zachary Smith 40 M/18 2 1:47:54.0
7 Alex Bourgeault 300 M/18 2 1:48:11.8
8 John Barli 281 M/17 2 2:01:57.5
 

Men 19 to 29

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Mason Bacso 10 M/29 2 1:27:27.6
2 Ethan Depman 301 M/20 2 1:29:00.1
3 Samuel Elson 271 M/19 2 1:30:50.1
4 Peter Hager 276 M/27 2 1:32:59.1
5 Alex Meyer 305 M/25 2 1:34:48.8
6 Jason Colestock 293 M/19 2 1:37:08.0
7 Kasey Basco 41 M/26 2 1:39:17.5
8 Kevin Thum 26 M/25 2 1:42:27.9
9 Lucas Hieb 294 M/21 2 1:45:28.8
10 Samuel Berkland 310 M/27 1 49:38.6
 

Men 30 to 39

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jesse Lalonde 307 M/38 2 1:23:19.7
2 Dominic Talerico 53 M/34 2 1:25:25.0
3 Brendan Bellew 35 M/36 2 1:31:12.0
4 David Oachs 3 M/38 2 1:37:39.3
5 Ryan Fitzgerald 42 M/39 2 1:39:57.5
6 Adam Gorski 295 M/30 2 1:40:47.1
7 Matt Leizinger 302 M/34 2 1:49:22.5
8 Eric Hathaway 21 M/38 2 1:53:38.2
9 Mike Watercott 8 M/36 2 2:06:29.6
 

Men 40 and Over

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jeff Hall 1 M/41 2 1:23:22.4
2 Jesse Rients 324 M/40 2 1:29:09.8
3 Scott Kylander-Johnson 274 M/45 2 1:29:43.8
4 John Sandberg 18 M/50 2 1:33:20.7
5 Ben Olson 7 M/42 2 1:35:38.8
6 Mike Pfeiffer 283 M/49 2 1:37:56.6
7 Jay Richards 16 M/47 2 1:38:47.7
8 Brandt elson 240 M/46 2 1:39:46.4
9 Joe Surla 5 M/41 2 1:42:00.3
10 Dave Christensen 14 M/54 2 1:42:31.9
11 Steve Stocker 51 M/46 2 1:42:39.4
12 Jay Hollywood Henderson 308 M/46 2 1:43:52.9
13 Matthew Gutowski 282 M/45 2 1:46:16.0
14 Shane Kullman 33 M/45 2 1:52:43.0
15 Rob Duggan 46 M/45 2 1:53:21.9